۱۳۸۸ آذر ۱, یکشنبه

Google wave! روي امواج گوگل سوار شويد

Google Wave داره به زودي مياد! محصول جديد شركت گوگل!
از اونجاييكه گوگل داره به سرعت تمام مفاهيم اينترنتي رو عوض ميكنه! اين بار به سمت ايميل حمله ور شده! طبق ادعاي خودش ميگه اين سيستم جديد به زودي جايگزين ايميل خواهد شد.فكر كنم ادامه همين قضيه conversation ها تو gmail‌هستش.مفهوم conversation اين بود كه تمام پاسخ ها و ارجاعات يك نامه را باهم يكجا در نظر مي گيرد.
حال! به نظر من فلسفه Google Wave اينه كه كارشناسان گوگل بررسي كردند ديدند هنگامي كه يك ايميل بين كاربران مختلف ردوبدل مي شود يا يك مطلب به اشتراك گذاشته مي شود، در واقع چيزي شبيه موج راه مي افتد.يعني مثل يك موج بين كاربران حركت ميكند.حالا گوگل  اين موج رو تحت مديريت درآورده.يعني منبعد به جاي اينكه مدام ايميل جواب بدين يا فروارد كنيد، روي موج آن حركت كنيد!! اين يعني؟؟ موج سواري با گوگل!

۱۳۸۸ آبان ۲۸, پنجشنبه

نقش اینترنت در دنیای رسانه ها

شناخت تحولات دنیای اینترنت و روندهای مهم آن برای کسانی که قصد دارند در دنیای اینترنت کسب و کار تشکیل دهند بسیار مهم است.با تحلیل این روندها می توان دانست که چرا و چگونه برخی از ایده ها و ابزارها به سرعت جهانی می شوند.
چند حادثه مهم در سالهای 2000 تا 2009 در دنیای رسانه های اینترنتی رخ داده است که می توان به اختصار از آنها به عنوان دموکراسی رسانه ها نام برد :
1- وبلاگ ها : به همگان اجازه داد که به سرعت و به راحتی مطالب خود را در اینترنت منتشر نمایند.
2- RSS : به دیگران اجازه می داد که به اشتراک خبرخوان سایت های مختلف درآیند.
3-وب زنده (معروف به جیک جیک): در چند جمله کوتاه احساس یا نظر خود را در مورد مسائل مختلف، سریعا بیان کنید.
آینده : جریان های عظیم رسانه ای می میرند.جای خود را به وبلاگ ها می دهند.وب زنده با تویتر، بسیار بهتر از روزنامه های شناخته شده، در رساندن خبرهای فوری عمل می کنند.

تلخیص و ترجمه از منبع زیر :

۱۳۸۸ آبان ۲۴, یکشنبه

تجارت الکترونیک در ایران - چگونه در اینترنت خرید و فروش نمایم؟

برای کسانی که می خواهند در شبکه اینترنت کالا یا خدمات بفروشند یا خریداری نمایند همیشه این سوال وجود داشته که چگونه این کار را انجام دهند؟ با توجه به محدودیت هایی که کشور ایران در ارتباط با تهیه کارتهای اعتباری بین المللی دارد، شاید در نگاه اول  قضیه ناامید کننده به نظر برسد.اما با یک جستجوی اینترنتی می شود فهمید که بعضا کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است اگر با کلمات کلیدی روبرو جستجو کنید نتایج جالبی می بینید : تجارت الکترونیک.، کارت اعتباری، خرید اینترنتی ، پرداخت اینترنتی.،
بخش خصوصی تلاش زیادی برای رفع این مشکل انجام داده است.به عنوان مثال شرکت های مختلفی میبینیم که خدمات تهیه کارت اعتباری بین المللی ارائه می دهند.مانند www.leenyx.com 
از طرفی شرکتهای دیگری هم هستند که خدمات تجارت الکترونیک در محدوده داخلی را ارائه می دهند.مثل سایت پرداخت http://www.pardakht.ir یا سایت  ایران مارکت سنتر http://www.iranmc.org که با قراردادی که با شرکت پست دارند می شود به راحتی از طریق فروشگاههای اینترنتی مختلف داخلی عملیات خرید و فروش کالا را انجام داد.
اگر بخواهید درمحدوده خارج از ایران هم خرید و فروش اینترنتی انجام دهید، بازهم راه حلهایی وجود دارد.علاوه بر شرکت های تهیه کننده کارت و حساب اینترنتی، شرکتهایی در خارج وجود دارند که عملیات خرید و فروش و مبادلات الکترونیک را برای خود خارجی ها هم راحتتر کرده اند.به خدمات این شرکتها به اصطلاح credit card processing گفته می شود.یعنی برای افراد و شرکت های کوچکی که نمی خواهند از حساب های بانکی اصلی خود برای خرید و فروش استفاده کنند، خدمات ارائه می دهد.به این صورت که دریافت و پرداخت از طریق آن سایت های واسطه انجام شده سپس مبلغ به حساب بانکی فروشنده واریز می شود.برای اطلاعات بیشتر در زمینه مبادلات الکترونیک خارج از ایران می توانید به سایتی که خانم لادن لشکری در این زمینه فراهم نموده مراجعه کنید.لازم به ذکر است که ایشان هم اکنون از افراد موفق در زمینه بازاریابی اینترنتی و تجارت الکترونیک می باشند.

۱۳۸۸ آبان ۲۳, شنبه

ارزش افزوده فعاليت هاي روزانه

اول اينكه : هميشه مطالب و محتوياتي كه حاصل پردازش فكري انسان ها مي باشد، طرفدار دارد.يعني خوانندگان بيشتر مطالبي را دوست دارند كه حاصل تفسير منحصر به فرد خود نويسنده باشد، نه كپي از اينجا و اونجا.هرچند هم كه كوتاه باشد.اين تفسير شخصي به نوعي داراي ارزش افزوده مي باشد.

دوم اينكه : براي تفسير وقايع، نياز به مواد اوليه داريم.از طرفي همه ما در طول روز كارهاي متنوعي انجام مي دهيم.مانند چك كردن ايميل، جستجوي اينترنتي، خواندن مطلب،حرف زدن با ديگران، فكر كردن، پياده روي، نگاه كردن و... كه همه اينها مي تونه به نوعي موارد اوليه باشه براي ارائه تفسير

سوم اينكه : اگر در طول روز بتوانيم چندين دقيقه را به تفسير ماوقع اختصاص دهيم و سپس آنرا بنويسيم و در وبلاگمان انتشار دهيم يا براي آن يك روزنامه الكترونيكي درست كنيم، پس به صورت اتوماتيك و با هزينه كمي، خوانندگاني براي مطالب خود پيدا مي كنيم.كه نتيجه آن مي شود يك شبكه اجتماعي از دوستان و همكاران و تجربيات آنها.بازهم نتيجه آن مي شود پختگي ذهن.بازهم نتيجه مي شود ديدگاه زيباتر به زندگي.

پس : وقايع روزانه خود را ثبت و پردازش كنيم و به اشتراك بگذاريم، تا زندگي زيباتر شود!

۱۳۸۸ آبان ۱۹, سه‌شنبه

کارآفرینی اينترنتي - ايجاد سايت مديريت هزينه هاي شخصي - ايده تجاری شماره دوم

ايده براي کارآفریناني كه مي خواهند كسب و كار جديد خود را در شبكه اينترنت راه اندازي كنند.
 عنوان ايده
سايتي براي مديريت هزينه هاي ماهانه
هدف : كمك به مردم براي مديريت بهتر هزينه هاي شخصي خود در طول ماه
نحوه كار : جزييات هزينه هاي زندگي مردم در طول ماه را به دريافت مي كند و آنها را تحليل كرده و پيشنهاداتي براي بهبود بهتر مي دهد.به عنوان مثال جزييات هزينه مانند خوراكي تفريح رفت و آمد و...به همراه درآمد به سايت ارائه مي شود.سپس سايت پيشنهاداتي در مورد نحوه مديريت بهتر هزينه ها ارائه مي دهد.حتي پيشنهاداتي در مورد پس انداز مردم و نجوه سرمايه گذاري هم مي تواند ارائه دهد.
مخاطبان سايت : مردم عادي با درآمدهاي عادي
نقطه قوت سايت : امكان مقايسه هزينه ها با ديگران و كسب مهارت مديريت هزينه ها براي افراد مختلف
منبع ايده :  اين ايده رو قبلا يه جايي ديده بودم كه مبدع آن پس از سه سال كسب و كار خود را به مبلغ 170 ميليون دلار فروخته بود.اين يعني يك موفقيت در عرض سه سال! اگر منبع آن را ديدم حتما اينجا مي گذارم.کارآفرینی اينترنتي - ايجاد پايگاه هيجانات - ايده تجاری شماره اول

ايده براي كارآفريناني كه مي خواهند كسب و كار جديد خود را در شبكه اينترنت راه اندازي كنند
عنوان ايده 
  سايت اينترنتي براي ثبت هيجانات زندگي
هدف : ثبت و به اشتراك گذاري لحظه ها و خاطره هاي هيجاني مردم
نحوه كار : افراد مختلف با مراجعه به پايگاه، لحظات پر هيجان زندگي خود را به صورت متني يك يا دو پاراگرافي درج مي كنند.
محوريت مطالب : لحظاتي كه در زندگي شما پر از هيجان بوده است.
مثال : لحظه قبول شدن در كنكور، لحظه عاشق شدن، يافتن پول، رد شدن در امتحان، ترسيدن در تاريكي، گريه شادي، خبر خوب در مورد ديگران، كشف يك احساس جديد، هيجاني شدن دوستان و...
چرا اين ايده؟ : به خاطر فرهنگ خاص ايراني ها، ، علاقه خاصي به بحث و گفتگو در مورد لحظه هاي هيجاني و پردلهره زندگي خود و ديگران وجود دارد.
فايده سايت : اطلاع يافتن از لحظه هاي هيجاني ديگران، به اشتراك گذاري آنها، ارائه نظر در مورد آنها،كمك به مديريت هيجانات، افزايش پيش بيني پذيري براي افرادي كه هنوز دچار اينگونه هيجانات نشده اند.